Matcha – čaj plný energie a zdraví

Čaj Matcha je jedna ze specialit naší kavárny. Jedná se o 100% japonský zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek. Při jehož výrobě nedochází k fermentaci, nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky.

Jako milovníci čaje nemůžeme opomenout čaj Matcha, který je kromě své specifické chuti a barvě známý také svými vlastnostmi:

Matcha pomáhá klidnit mysl, zvyšuje soustředění i paměť a zlepšuje náladu díky tomu, že bohaty na ojedinělou aminokyselinu L-Theanine.

Matcha obsahuje jedinečnou a silnou skupinu antioxi-dantů, které jsou známé jako katechiny. Až 60 % z těchto katechinů je EGCG. Epigallocatechin-3-Gallo (EGCGI také zpomaluje nárůst tělesné hmotnosti a vsťrebá-vání tuků.

Pouze jedna porce čaje Matcha má stejné nutriční hodnoty jako 10 šál. zeleného čaje. U běžných čajů nelze využit veškeré zdraví prospěšné vlastnosti. které čajovník nabízí.

Matcha podporuje schopnost Vašeho těla spalovat jídlo 4x rychleji než za normálního stavu. Protože jsou listy pěstované ve stínu, jsou mnohem zelenější a tím pádem obsahují nepoměrně více chlorofylu než běžný zelený čaj.

Matcha má výrazné detoxikační účinky vyplývající právě z množství chlorofylu, který eliminuje těžké kovy a chemické sloučeniny v těle. Matcha pomáhá snížit cholesterol a cukr v krvi. Samotný Matcha neobsahuje žádný cukr, čili na glykemickém indexu dosahuje nulové hodnoty, přičemž v jedné čajové misce čaje Matcha najdeme až 3 gramy vlákniny.

– Matcha-Tea

A jak se takový čaj připravuje? Základem je studená či teplá příprava. V případě teplé přípravy dejte pozor, aby voda, kterou používáte na přípravu čaje nepřesáhla teplotu 70 stupňů. Díky tomu zůstanou všechny prospěšné látky zachovány. Studená varianta je snadná, prostě rozmíchejte čaj ve studené vodě. Všeobecně se doporučuje použít 2 g čaje na 2 dcl vody. Teplý čaj je výtečný s medem, studený máme rádi s limetkovou či bezinkovou šťávou.

Kromě těchto klasických příprav lze Matchu připravit třeba s mlékem. Matcha Latté vám rádi připravíme v kavárně. Jedná se o čaj vyšlehaný s teplým mlékem, které zjemní chuť čaje. Kromě pití můžete Matchu využívat i na pečení. U nás můžete ochutnat Matcha sušenky nebo náš Sezóní speciál – bezlepkový pohankový piškot s krémem z Matchy a citronu.

Matcha je u nás k dostání jak v balení na doma, takv balení na cesty (balení sáčků 2g/porce). A ke kávě jsou Matcha sušenky, či dortík jak dělané.